Nabídka ubytování v Beskydech

Něměcky Anglicky

Ostatní památky a zajímavosti v okolí

Štramberk (7 km)

Malebné městečko nazývané valašský betlém. Tvoří ho lidová architektura valašských chalup z 18 a 19 století. Nově otevřený pivovar s kvasnicovým pivem, městská památková rezervace, dále pak jeskyně Šipka s kosterními pozůstatky pravěkých zvířat a čelistí neandrtálského člověka. V místě se také nachází krasové arboretum s přísně chráněnými druhy živočichů a rostlin i hradní rozhledna Trůba.


Kopřivnice (5 km)

Technické muzeum firmy Tatra. V expozici jsou přítomny osobní i nákladní automobily a závodní speciály od počátku minulého století až do současnosti. Dále se zde nachází rozhledna na Bílé hoře. Vstupné na rozhlednu je cca 20 kč/osoba. V muzeu je otvírací doba úterý až neděle 9 - 17 hodin a vstupné je 60 kč/osoba, rodinné vstupné je 130 kčFrenštát (4 km)

Turistické a kulturní centrum, skokanské můstky - rodiště olympijského vítěze ve skoku na lyžích Jiřího Rašky. V místě se nachází akvapark. Klikněte zde pro panoramatický pohled.

Rožnov (15 km)

Jedno z nejstarších a největších muzeí v přírodě ve Střední Evropě. Muzeum obsahuje dřevěné městečko, které dokumentuje život měšťanů a řemeslníků, Valašskou dědinu, kde se přibližuje způsob života a bydlení obyvatel valašských vesnic a Mlýnskou dědinu, kde je muzejní areál, který zahrnuje mlýn, valchu na sukno, vodní pilu a olejovnu. V provozu je také rekonstruovaný vodní hamr. Ve skanzenu každoročně probíhá velké množství akcí např. Rožnovské slavnosti, vystoupení souborů písní a tanců, kovářské dny, valašský jarmark a další.


Příbor (10 km)

Rodiště Sigmunda Freuda celosvětově uznávaného zakladatele psychoanalýzy. V místě je jeho rodný dům a muzeum.

Čeladná (14 km)

Golfové hřiště s 27 jamkami v těsném podhůří beskydských hor.


Valašské Meziříčí (25 km)

Hvězdárna Valašské Meziříčí je přístupná pro veřejnost každý pracovní den ve večerních hodinách. Za příznivého počasí je možno pozorovat zajímavé objekty, jako je například Měsíc, planety, hvězdy, dvojhvězdy, mlhoviny, hvězdokupy apod.

Stránky aktualizovány dne: 5.7.2017 | Nahoru

SEO